3 jednoduché cviky pre zdravší pracovný deň

3 jednoduché cviky pre zdravší pracovný deň

Ak stojíte počas práce, aktivujete viac svalov, čo má pozitívny vplyv na celé telo. A nielen na Vaše telo. V našom článku „Zvyšuje práca v stoji produktivitu?" zistíte, že práca v stoji je prospešná aj pre efektivitu a produktivitu zamestatncov.

Už máte výškovo nastaviteľný stôl a meníte počas dňa svoju polohu pri práci? Výborne! Nižšie uvádzame niekoľko cvikov, ktoré Vám pomôžu vyťažiť z Vášho výškovo nastaviteľného stola maximum.

1. cvik: Stoj na jednej nohe

Počas státia na jednej nohe posilňujete svoje stehenné svaly, čo zlepšuje krvný obeh a tok kyslíka do mozgu, zatiaľ čo neustálym udržiavaním rovnováhy zlepšujete svoju koordináciu. Vytvorte si z tohto cvičenia svoju rutinu - stojte na jednej nohe napríklad pri telefonovaní alebo odpisovaní na e-maily. Vydržte čo najdlhšie, a keď Vám to začne byť nepohodlné, vymeňte nohy.

2. cvik: Výpony v stoji

Výpony v stoji vo veľkej miere zaťažujú stehenné a lýtkové svaly a rozprúdia krv do tela. Začnite s podopieraním o Váš stôl. Postavte sa na špičky po dobu 5 sekúnd, potom pomaly dostúpte na celé chodidlá. Toto opakujte 10 až 20 krát, pričom ani nemusíte prerušiť svoju prácu.

3. cvik: Prednožovanie, zanožovanie a unožovanie

Máte stuhnuté boky? Nasledujúce cvičenie predstavuje efektívny spôsob, ako ich aktivovať a posilniť. Chyťte sa stola, postavte sa na jednu nohu a prednožujte a zanožujte 10 až 20 krát, potom nohy vystriedajte a cvičenie opakujte aj s unožovaním. Tieto cviky taktiež prispievajú k zdravej a aktívnej pracovnej polohe a dodávajú telu novú energiu.

Ako správne stáť pri výškovo nastaviteľnom stole

  1. Zamerajte sa na to, aby ste stáli rovno, s rovnomerne rozloženou hmotnosťou na obe nohy.
     
  2. Predlaktia majte opreté o dosku stola a ramená uvoľnené.
     
  3. Veci, ktoré potrebujete, ako napríklad klávesnicu a myš, majte blízko seba. To Vám dovoľuje pracovať v ergonomickej polohe, ktorá minimalizuje záťaž na krk, ramená a ruky.

Chcete vedieť o našich akciách a novinách ako prvý?

Prihláste sa na odber nášho newslettra a získajte exkluzívny prístup k informáciám o našich akciách, novinkách a zaujímavých článkoch.
Počkajte prosím...
*Kliknutím na prihlásenie na odber potvrdzujem, že súhlasím so spracovaním osobných údajov (viď. Politika informovanosti dotknutej osoby).