5 krokov ku šatniam víťazov

5 krokov ku šatniam víťazov

Dobre organizovaná šatňa by mala spĺňať nasledovné: dobré úložné možnosti, priestor pre pohyb, a taktiež by mala byť využiteľná ako miesto pre socializáciu. Prinášame Vám 5 tipov, ako správne zariadiť šatňu a dostať z jej priestorov maximum!

1. Nepodceňte výber rohoží

Začnite výberom rohoží presne podľa typu prostredia, v ktorom sa budú nachádzať. Vo vonkajších priestoroch zvoľte rohože s vyššou odolnosťou voči oderu a dobrými absorpčnými schopnosťami. Tým zaistíte, že zvyšková špina a voda v nej ostanú zachytené.

Vo vnútorných priestoroch šatní je väčšinou všade voda a mokro, však?

Preto je vhodné využiť mäkké rohože do mokrého prostredia, ktoré efektívne odvádzajú vodu preč, znižujú riziko pošmyknutia a hladinu hluku v miestnosti.

2. Prispôsobte úložné riešenie svojim potrebám

Pri výbere šatňových skriniek si môžete vybrať z množstva farebných a konštrukčných prevedení.

Ale ktoré je to správne pre Vás?

To závisí od veľkosti šatne, ďalej od maximálneho počtu ľudí, ktorí budú naraz šatňu využívať, a taktiež od toho, čo budú do skriniek ukladať.

Potrebujete vytvoriť miesto na veľké hokejové tašky a hokejky? Alebo postačia skrinky iba pre menšiu tašku a oblečenie? Zaujímavou a vhodnou voľbou pre ušetrenie drahocenného miesta sú šatňové skrinky Z – sú to 2 skrinky s plnou výškou, pričom zaberajú miesto ako jedna obyčajná šatňová skriňa.

Návštevníci určite ocenia, ak pri vchode do šatne umiestnite malé priehradkové skrinky na osobné veci, kde si budú môcť uložiť kľúče, či peňaženky.

3. Vyhnite sa preplneným priestorom

Poznáte to, niekedy celý deň nikto nechodí a zrazu príde hodina, kedy je šatňa preplnená ľuďmi. Na takéto prípady je nutné myslieť už pri návrhu šatne. Ak Vám to dovoľuje priestor, nechajte medzi šatňovými skriňami čo najviac miesta. Pridajte šatňové lavičky s vešiakmi, čím vytvoríte alternatívne úložné možnosti.

4. Miesto pre teambuildingy a relax

Šatne často nie sú iba na prezliekanie. Napríklad v športe predstavujú miesto, kde sa diskutujú taktiky, či výsledky zápasov, a kde hráči oddychujú po zápase. Nebojte sa takéto šatne zariadiť aj pohovkami, kreslami a stolíkmi, čím vytvoríte viac možností na relax.

 

Biele magnetické tabule sú výborné na prediskutovanie stratégie a plánovania. Ak nemáte toľko miesta na stene, mobilné magnetické tabule sú skladné a ľahko ich presuniete tam, kde potrebujete.

5. Pozor na úrazy

V šatniach je riziko úrazu vysoké, a preto je vhodné mať na dostupnom mieste panel prvej pomoci, ktorý zaberá minimum miesta. Obsahuje bandáž na popáleniny, tlakový obväz, resuscitačnú masku, plastové náplasti, či dezinfekčné utierky.

 

Chcete vedieť o našich akciách a novinách ako prvý?

Prihláste sa na odber nášho newslettra a získajte exkluzívny prístup k informáciám o našich akciách, novinkách a zaujímavých článkoch.
Počkajte prosím...
*Kliknutím na prihlásenie na odber potvrdzujem, že súhlasím so spracovaním osobných údajov (viď. Politika informovanosti dotknutej osoby).