Ako sme pomohli spoločnosti Lagerservice optimalizovať ich sklad

Ako sme pomohli spoločnosti Lagerservice optimalizovať ich sklad

„Ako by sme mohli zlepšiť náš fungujúci sklad?“ Túto otázku si položilo vedenie spoločnosti Lagerservice v Nässjö, keď začali s plánovaním nového 3PL skladu od základov. Nakoniec sme sa rozhodli pre spoločnosť AJ Produkty a nemohli sme urobiť lepšie - zlepšili sme nielen naše služby pre zákazníkov, ale optimalizáciou sme získali aj ďalšie miesto na skladovanie.

Logistické riešenie na mieru

Spoločnosť Lagerservice v Nässjö ponúka svoje skladové priestory spolu s ostatnými logistickými službami svojim zákazníkom. Vďaka svojej strategickej polohe v Nässjö, na polceste medzi Štokholmom, Göteborgom a Malmö, sa rýchlo dostane k viac ako 7 miliónom ľudí v okruhu približne 30 kilometrov.

„Cieľom je ponúknuť čo najefektívnejšie logistické riešenie na základe individuálnych potrieb každého zákazníka,“ hovorí Andreas Hagejärd, generálny riaditeľ a spolumajiteľ. „A keďže naši zákazníci sú rôznej veľkosti a z rôznych odvetví, flexibilita bola vždy súčasťou našej DNA.„

Úplne nový sklad od základov

Spoločnosť Lagerservice zdokonaľovala svoje služby v tých istých priestoroch od svojho vzniku v roku 1984. Začiatkom roka 2020 sa však rozhodli presťahovať, aby mali dostatočný priestor pre svoju ďalšiu expanziu. Nasledovala najťažšia úloha - navrhnúť a postaviť nový sklad s vonkajšími rozmermi 254 x 118 metrov.

„Vždy sme sa snažili byť jasnou voľbou v oblasti 3PL logistiky,“ hovorí Andreas. „A keď sa nám naskytla príležitosť vytvoriť úplne nový sklad od základov, mohli sme využiť naše dlhoročné skúsenosti s tým, čo funguje, a vytvoriť ešte lepšie logistické riešenia pre našich zákazníkov.“

kancelársky nábytok

Kvalita a flexibilita na prvom mieste

Spoločnosť Andreas & Co. zabezpečovala celý projekt a bola zodpovedná za všetky nákupy. Ambície boli vysoké, či sa už jednalo o budovu, alebo o dizajn interiéru. V rámci interiérového dizajnu bol najskôr vykonaný prieskum trhu s paletovými regálmi, potom bola spísaná špecifikácia požiadaviek týkajúcich sa flexibility, kvality, životného prostredia, certifikátov a referencii. Nasledovala voľba dodávateľa kompletného interiérového riešenia.

„Keďže vedeli dodať kompletné interiérové riešenie, voľba bola nakoniec jednoduchá.“ Spoločnosť AJ Produkty urobila skvelý prvý dojem svojimi dlhoročnými znalosťami, veľkým nasadením a širokou ponukou produktov.

Testovanie paletových regálov Ultimate

Projekt sa neustále vyvíjal a menil. Spoločnosť Lagerservice chcela optimalizovať každú časť skladu pre potreby svojich zákazníkov, čo preverilo flexibilitu našich paletových regálov Ultimate. Náš tím teda musel navrhnúť nespočetné množstvo rôznych variantov nosných nosníkov, vďaka čomu boli jednotlivé sekcie prispôsobené zákazníkom spoločnosti Lagerservice. Aby sme splnili požiadavky na protipožiarnu ochranu určitých druhov tovaru, zaviedli sme aj systém sprinkler na viac ako 30 % paletových regálov.


Prostredníctvom prehľadných 3D vizualizácii sme priebežne ukazovali, ako budú jednotlivé sekcie vyzerať. Naše celkové riešenie zahŕňalo všetko - plánovanie, spojenie s ostatnými dodávateľmi, dodanie a montáž.

Obľúbené produkty

Komplexné riešenie s výbornými výsledkami

Nové logistické centrum bolo dokončené koncom roka 2022 a v súčasnosti sa v ňom nachádza viac ako 31 000 paletových miest v niekoľkých rôznych konfiguráciách. Okrem toho sme dodali 3000 bežných metrov skladových regálov pre sklad na medziposchodí, protinárazovú ochranu a ďalšie bezpečnostné produkty, značenie a kancelársky nábytok pre novú kanceláriu. Úspešný výsledok je dokonalým odrazom našej kvality a šírky sortimentu spolu s odbornými službami nášho tímu skladových expertov pre úspešný konečný výsledok.

„So spoluprácou a výsledkom sme veľmi spokojní. To, čo bolo dobré, sme dokázali zdokonaliť. Teraz máme pripravené podmienky na to, aby sme uspokojili všetky potreby našich zákazníkov a dosiahli naše ciele,“ uzatvára Andreas.


My v AJ Produkty ďakujeme za dôveru a spoluprácu - a prajeme vám všetko dobré!

Pozrite si celý náš sortiment v kategórii Sklad a dielňa

Potrebujete poradiť? Kontaktujte nás!

V AJ Produkty sme vždy pripravení pomôcť vám s interiérovým riešením, ktoré bude prispôsobené vašim potrebám. Kontaktujte nás, ak máte akékoľvek otázky o produktoch, dodacích dobách, použitých materiáloch, vizualizáciách, projektoch atď.
Súkromná osoba / Spoločnosť
Vaša správaPríloha

Chcete vedieť o našich akciách a novinách ako prvý?

Prihláste sa na odber nášho newslettra a získajte exkluzívny prístup k informáciám o našich akciách, novinkách a zaujímavých článkoch.
Počkajte prosím...
*Kliknutím na prihlásenie na odber potvrdzujem, že súhlasím so spracovaním osobných údajov (viď. Politika informovanosti dotknutej osoby).