Čo je to Mood board a ako vám pomôže v práci?

Čo je to Mood board a ako vám pomôže v práci?

Mood board môžeme doslovne preložiť ako tabuľa nálady. Počas práce uľahčuje zachytiť správnu tému, vďaka čomu sa ľahšie držíme problematiky. Predstavuje neodmysliteľný nástroj na vizualizáciu a komunikáciu kreatívnych projektov a nápadov.

Mood board často využívajú interiéroví dizajnéri, fotografi, grafickí dizajnéri a iní kreatívci. Vytvárajú koláže z obrázkov, textov, farieb, písma či materiálov – používajú naozaj všetko, čo pomôže zachytiť tú správnu tému.

No tam výhody tabúľ nekončia. Prezentácie nových nápadov a vylepšení sú oveľa jednoduchšie a efektívnejšie s využitím magnetických tabúľ, kde môžete všetko znázorniť. Používať ich môžete na inšpiráciu alebo ako dekoráciu aj doma.

Vystrihnite a pripnite – elektronicky alebo ručne

Mood board nemusíte vytvárať iba ručne. Exituje mnoho programov, ktoré vám prácu uľahčia, ako napríklad Photoshop alebo PowerPoint. Ak však chcete Mood board vytvoriť ručne, môžete fotografie a rôzne podklady pripnúť na tabuľu pripínačkou alebo upevniť magnetkami. Takúto flexibilitu vám ponúkajú naše biele magnetické tabule alebo sklenené magnetické tabule.

Začnite vo veľkom

Nasávajte inšpiráciu z každého možného zdroja. Ukladajte si obrázky z internetu, magazínov, zbierajte vzorky farieb a materiálov, foťte prírodu – limity neexistujú! Následne z tejto zbierky vyberte tie kreatívy, ktoré sa hodia na Mood board čo najviac.

Zvoľte hlavný obrázok

Začnite hlavným obrázkom, ktorý bude reprezentovať tému a tón pre váš Mood board. Môže to byť fotka interiéru či obrázok nejakého detailu, okolo ktorého budete budovať ďalej.

Pridajte ďalšie elementy

Pridaním ďalších prvkov na tabuľu dokážete vytvoriť celistvú myšlienku vyjadrenú prostredníctvom Mood board. Buďte spontánny a pridávajte všetko, čo sa vám páči. Ak náhodou odbočíte od témy, jednoducho nové prvky z tabule odoberiete.

Obyčajné slová

Izolované použitie niektorých slov môže mať motivujúci účinok. Hovorí sa, že fotka je viac ako tisíc slov. Niekedy však slovami dokážeme dotvoriť celkovú atmosféru a tému vyobrazenú cez Mood board.

Neuponáhľajte sa

Tvorba Mood board nie je záležitosť pár hodín, ani dní. Ak chcete všetko urobiť naraz, určite na niečo zabudnete alebo pridáte veci, ktoré tam nemajú čo robiť. Je dobré dať si pauzu od tvorby na pár dní či týždňov. Keď po tejto pauze budete pokračovať, ihneď uvidíte, či na Mood board treba niečo pridať alebo naopak.

 

Chcete vedieť o našich akciách a novinách ako prvý?

Prihláste sa na odber nášho newslettra a získajte exkluzívny prístup k informáciám o našich akciách, novinkách a zaujímavých článkoch.
Počkajte prosím...
*Kliknutím na prihlásenie na odber potvrdzujem, že súhlasím so spracovaním osobných údajov (viď. Politika informovanosti dotknutej osoby).