Expert na kvalitu: Ako zistiť, čo je skutočná kvalita?

Expert na kvalitu: Ako zistiť, čo je skutočná kvalita?

„Dlhšia životnosť, menší vplyv na životné prostredie, vyššia hodnota pri prípadnom predaji a lepšia povrchová úprava. Toto sú niektoré z dôvodov, prečo investovať do kvalitného kancelárskeho nábytku. Z dlhodobého hľadiska je nákladovo efektívne vyberať si produkty, ktoré vydržia,“ hovorí Jan Bengtsson, inžinier vývoja výrobkov a odborník na kvalitu v spoločnosti AJ Produkty.
Kvalita je pre nás synonymom istoty. Ako náš zákazník by ste sa mali vždy spoľahnúť na prvotriedne služby a na to, že produkt, ktorý si kúpite, má primeranú cenu a dlhú životnosť.
Jan Bengtsson, expert na kvalitu v AJ Produkty
So slovom kvalita sa stretávame každý deň a takmer v každom kontexte.
Keď však každá firma tvrdí, že je schopná dodať vysokú kvalitu, je pre nás dôležité, aby sme mali predstavu o tom, čo kvalita skutočne je. Podľa Jana Bengtssona, ktorý pracuje v AJ Produkty už 25 rokov, môže byť ťažké posúdiť kvalitu voľným okom. Radí, aby ste si výrobok vyskúšali a ohmatali, čo môže byť niekedy ťažké, keďže mnoho nákupov sa uskutočňuje online.
„Práve preto je pre nás v AJ veľmi dôležité, aby zákazník mohol dôverovať, že výrobky, ktoré predávame, sú vysoko kvalitné. Darí sa nám to tým, že zákazníkom ponúkame bezplatné vrátenie tovaru, dlhú záručnú dobu a bezproblémové a rýchle vybavenie reklamácií, ak sa vyskytne problém.

Oddelenie kvality schvaľuje každý produkt

U nás v AJ Produkty je pojem kvality ústredným pojmom vo všetkých súvislostiach - od dizajnu až po zákaznícky servis. Vlastné oddelenie produktového dizajnu a výroba v našich vlastných závodoch sú dva dôležité piliere, ktoré nám umožňujú mať plnú kontrolu nad procesom vývoja udržateľného a funkčného kancelárskeho nábytku. Okrem toho musí byť každý jeden výrobok pred zaradením do ponuky schválený oddelením kvality.
„Celý náš sortiment je skontrolovaný a schválený z viacerých hľadísk, ako je bezpečnosť, odolnosť, funkčnosť a vizuálny vzhľad. V mnohých prípadoch testy výrobkov vykonávajú aj akreditované inštitúty, ktoré testujú kvalitu výrobku podľa európskych noriem,“ hovorí Jan Bengtsson. Kvalitná práca sa tým však nekončí.
Akúkoľvek spätnú väzbu tiež priebežne sledujeme a v prípade potreby vykonávame kontroly kvality s cieľom odhaliť prípadné nedostatky. Štatistiky sťažností často vedú k návrhom na zlepšenie alebo k vyradeniu produktu z ponuky, ak nespĺňa požiadavky.

Ako spoločnosť AJ Produkty definuje kvalitu?
Kvalita je pre nás synonymom istoty. Ako náš zákazník by ste sa mali vždy spoľahnúť na prvotriedne služby a na to, že produkt, ktorý si kúpite, má primeranú cenu a dlhú životnosť.

AJ odpovedá

Čo robíte pre to, aby ste mohli ponúkať vysokú kvalitu za rozumné ceny?
Väčšina našich výrobkov pochádza od európskych dodávateľov a približne 35% našich produktov vyrábame vo vlastných továrňach, kde máme plnú kontrolu nad kvalitou aj nákladmi. 

Dostávate od zákazníkov spätnú väzbu týkajúcu sa kvality vašich výrobkov?
Neustále skúmame spokojnosť našich zákazníkov. Kvalita výrobkov je jednou z oblastí, v ktorej dosahujeme vysoké hodnotenie. Boli sme tiež schválení ako dodávateľ pre verejné obstarávanie, čo je možné len vtedy, ak spĺňate vysoké štandardy stanovené úradmi. Máme tiež vysoké percento stálych zákazníkov, čo svedčí o kvalite našich výrobkov.

Je dnes kvalita pre zákazníkov dôležitejšia ako v minulosti?
Mnohí ľudia dnes chápu, že ak chceme šetriť zdroje Zeme a znížiť našu uhlíkovú stopu, musíme prejsť od konzumnej spoločnosti k obehovému hospodárstvu. Preto je dôležité zabezpečiť, aby výrobky, ktoré vyrábame, boli čo najkvalitnejšie a mali čo najdlhšiu životnosť.

Chcete vedieť o našich akciách a novinách ako prvý?

Prihláste sa na odber nášho newslettra a získajte exkluzívny prístup k informáciám o našich akciách, novinkách a zaujímavých článkoch.
Počkajte prosím...
*Kliknutím na prihlásenie na odber potvrdzujem, že súhlasím so spracovaním osobných údajov (viď. Politika informovanosti dotknutej osoby).