Aktívne stoličky dodajú rozmanitosť vášmu sedeniu

Aktívne stoličky dodajú rozmanitosť vášmu sedeniu

Najlepšia pracovná poloha je tá ďalšia! Prirodzená zmena pracovných polôh počas pracovného dňa je nielen najšetrnejšia k telu, ale dodá vám aj dodatočnú energiu. Preto sú aktívne stoličky ideálnym riešením pre tých, ktorí pri práci často sedia.

Telo je stvorené pre pohyb

Každodenné niekoľkohodinové sedenie má na telo negatívny vplyv. To je všeobecne známe. Ľudské telo je určené na pohyb a fyzická aktivita mu prospieva. Preto je najlepšie vyhýbať sa statickým polohám pri práci a čo najčastejšie meniť svoju pracovnú polohu. Nezabúdajte preto pravidlene meniť pracovné polohy - nielen medzi sedením a státím, ale aj medzi rôznymi typmi stoličiek.

Pomoc pre vyššiu efektivitu

Jednoduchým a účinným spôsobom, ako zmeniť držanie tela pri práci, je používanie tzv. aktívnych stoličiek. Tie ponúkajú ergonomické sedenie, kedy rôznymi spôsobmi aktivujú a posilňujú svaly chrbta a trupu, zlepšujú držanie tela a zlepšujú krvný obeh. Takéto mierne cvičenie má tiež pozitívny vplyv na hladinu energie a koncentráciu, čo následne pomáha zvyšovať výkonnosť a produktivitu.

Mnoho možností na výber

Balančné stoličky a balančné lopty sú príklady aktívnych stoličiek, ktorých prirodzená nestabilita je výzvou pre vašu rovnováhu a núti vaše telo pracovať bez toho, aby ste si to vôbec všimli. Sedlové stoličky vás posadia do jazdeckej polohy a automaticky vám zabezpečia správne držanie tela, pričom poskytnú vítanú úľavu pre vaše ramená, boky a kolená. Ak chcete byť pri práci naozaj aktívni, v našej ponuke nájdete aj stacionárny bicykel, ktorý vám pomôže spáliť nejaké to kilečko.

Optimálna kombinácia

Aktívne stoličky možno použiť ako doplnok ku klasickej kancelárskej stoličke – alebo naopak. Práca pri výškovo nastaviteľnom stole je najlepšou voľbou, pretože umožňuje jednoduché prepínanie výšky medzi státím, normálnym sedením a aktívnym sedením.

Chcete vedieť o našich akciách a novinách ako prvý?

Prihláste sa na odber nášho newslettra a získajte exkluzívny prístup k informáciám o našich akciách, novinkách a zaujímavých článkoch.
*Kliknutím na prihlásenie na odber potvrdzujem, že súhlasím so spracovaním osobných údajov (viď. Politika informovanosti dotknutej osoby).