Ako zariadiť malú kanceláriu?

Ako zariadiť malú kanceláriu?

Pri zariaďovaní malých kancelárií je dôležitý každý meter štvorcový. So správnym kancelárskym nábytkom však dokážete aj z malej miestnosti vytvoriť plnohodnotnú kanceláriu. Vertikálne skladovanie a šikovné rozmiestnenie kancelárskeho nábytku dokáže zázraky!

Jeden veľký písací stôl je lepší ako dva malé stolíky

Malý písací stôl alebo malý PC stôl sa javia ako jasná voľba pri zariaďovaní malej kancelárie, však?

Čo však, keď príde zákazník alebo kolega a vy ich potrebujete usadiť a rozprávať sa s nimi?

Väčší stôl s vykrojenou stolovou doskou je výbornou alternatívou, ktorá šetrí miesto a zároveň poskytuje dostatok priestoru pre prípadné návštevy.

Skrine s posuvnými dverami a kancelárske kontajnery na ďalšie šetrenie miesta

Ak potrebujete uzavreté úložné riešenie, vybavte svoju kanceláriu skriňami s posuvnými alebo roletovými dverami. Disponujú nadčasovým dizajnom a ušetríte vďaka nim dostatok miesta.

Kancelársky kontajner na kolieskach je užitočným doplnkom ku každému kancelárskemu miestu. Pod stolom vám nezaberie veľa miesta a môžete ho presúvať podľa potreby, pričom máte vždy všetko po ruke.

Využite výšku stropu a stien

Máte málo miesta v kancelárii, no vysoké stropy? Zostavte si vertikálny skladovací priestor!

Kancelárske skrine môžete ukladať na seba od podlahy až po strop, čím získate maximum z malého priestoru. Nástenné regály a skrinky sú ideálne aj pre malé kancelárie. Prečo nevyužiť aj priestor nad stolom či dverami na police montované na stenu?

Namiesto klasického vešiaku na kabáty vyberte nástenný vešiak. Ten nezaberie žiadne miesto na zemi, a teda ho môžete kúpiť aj väčší.
 
Ak väčšinu vášho veľkého kancelárskeho stola zaberajú veci, ktoré ste za posledné týždne nevyužili, vymeňte ho za menší písací stôl, čím ušetríte drahocenný priestor v kancelárii. Veci, ktoré ste mali na stole môžete uložiť do nástenného regála a poznámky pripnúť na na vašu osobnú nástenku.

Súkromie v malej kancelárii?

V malých kanceláriách je najobľúbenejšie usporiadanie stolov v skupinkách po štyroch, keď kolegovia sedia nielen veľa seba, ale aj oproti sebe. Veľkým nedostatkom takéhoto usporiadania je zníženie pocitu súkromia a často aj vyššia hlučnosť, čo môže mnohým ľuďom prekážať v práci. Jednoduché riešenie, ako vyriešiť vyššiu hlučnosť aj nedostatočný pocit súkromia, predstavujú stolové paravány. Ak by stolové paravány nestačili, pridajte klasické paravány a vaša kancelária môže vyzerať aj takto:

 

paravany.jpg

Výber farieb pre malú kanceláriu

Vybrať tú správnu farbu do kancelárie môže byť náročnejšie, ako sa zdá. Touto problematikou sa zaoberali rôzne výskumy a zistilo sa, že najvhodnejšou farbou do kancelárie je modrá a jej odtiene, pretože táto farba vytvára pocit bezpečia a pohodlného pracovného prostredia, vďaka čomu je následne vyššia aj efektivita zamestnancov. Pre malé kancelárie odporúčame použiť svetlé odtiene modrej, aby ste čo najviac presvetlili vaše priestory. Ak by ste chceli o farbách a ich vplyvu na nás vedieť viac, prečítajte si náš blog Ako farby ovplyvňujú našu prácu.

Menej je viac

V malých kanceláriách platí pravidlo: „Menej je viac". Tým však nemyslíme, že musíte mať prázdny pracovný stôl a holé steny. Svoje pracovné miesto si kľudne doplňte o osobné detaily, aby ste sa v práci cítili príjemne. V tomto ponímaní myslíme menej vecí, ktoré pravidelne nepoužívate a zbytočne zaberajú miesto. Tieto veci jednoducho uložte do kancelárskych skríň a regálov, čím prispejete k organizovanému pracovnému prostrediu. 

 

Dobrý nápad je tiež využiť roletové kancelárske skrine alebo skrine s posuvnými dverami, ktorých dvierka pri otváraní nezaberajú žiadne miesto v kancelárii. Týmto spôsobom dokážete vytvoriť kanceláriu, kde je na 100 % využitý každý meter štvorcový. Pre viac tipov si prečítajte náš článok o Priestorovo nenáročnom nábytku.

Skladací nábytok pomôže pri neočakávaných udalostiach

Vďaka skladacím kancelárskym stolom a stoličkám dokážete kedykoľvek vytvoriť provizórne miesta na sedenie. Naviac, keď sú stoly zložené, zaberajú iba minimum miesta, pričom zložené stoličky môžete zavesiť na hák na stenu.

 

Chcete vedieť o našich akciách a novinách ako prvý?

Prihláste sa na odber nášho newslettra a získajte exkluzívny prístup k informáciám o našich akciách, novinkách a zaujímavých článkoch.
Počkajte prosím...
*Kliknutím na prihlásenie na odber potvrdzujem, že súhlasím so spracovaním osobných údajov (viď. Politika informovanosti dotknutej osoby).