Päť teambuildingových aktivít, ktoré vás zblížia s kolegami

Prechod na prácu na diaľku mnohých z nás pripomenul hodnotu pocitu spolupatričnosti v práci. Teraz, keď sa postupne vraciame na svoje pracoviská, môže byť sociálna transformácia pre niektorých ľudí náročná. Atmosféra v oddychovej miestnosti môže byť trochu viac strnulá ako pred pandémiou. Preto je teraz ten správny čas na zavedenie aktivít, ktoré pomáhajú budovať vzťahy na pracovisku a prelomia ľady! Tu je našich päť najlepších tipov.

Filmový alebo seriálový klub

Po počasí je asi najčastejšou témou rozhovorov v oddychovej miestnosti to, čo všetci práve sledujú. Tak prečo z toho neurobiť organizovanú aktivitu? Koncept je jednoduchý a môžete si ho prispôsobiť ako len chcete. Jedna epizóda týždenne alebo celá séria za mesiac? Vopred stanovené body diskusie, alebo možno jednotlivé recenzie? A je ľahké zapojiť ľudí pracujúcich na diaľku tým, že sa stretnú cez videohovor.

Piatkový kvíz

Kto by nemal rád zábavné vedomostné kvízy? Príležitostí je neúrekom! Rozdeľte skupinu do tímov alebo súťažte ako jednotlivci. Zostavte si priebežný plán, kto bude kvíz viesť a zvoľte si tému alebo použite kvízy, ktoré nájdete na internete. Na stránkach ako kahoot.com môžete zostaviť vlastný kvíz alebo použiť kvízy iných ľudí. Ak veľa z vás pracuje z domu, weby a aplikácie ako Kahoot môžu byť dobrým riešením, pretože všetko je online.

Obedová joga a meditácia

Výhody spoločných cvičení v podobe jogy a meditácie na pracovisku sú nespočetné a ďaleko presahujú budovanie vzťahov. Joga a meditácia zabraňujú stresu a stuhnutosti, znižujú dôsledky sedavého zamestnania, podporujú krvný obeh a poskytujú mozgu zaslúžený oddych - a to je len niekoľko výhod.

Kávičkový klub

Prestávky na kávu sú pre niektorých ľudí posvätné a nikto im do nich nemôže zasahovať. Samotné prestávky však nesú zo sebou veľký potenciál. Skvelým nápadom je založenie firemného kávičkového klubu, ktorý môžete obohatiť o prípravu rôzneho občerstvenia. Nemusí to byť nič mimoriadne drahé ani luxusné. Stačí malé nezvyčajné občerstvenie z iných krajín alebo možno pochúťky inšpirované filmom... to vám určite poskytne veľa dôvodov na zaujímavé rozhovory.

Deň výmeny oblečenia

Spoznajte svojich kolegov trošku inak! Štýl obliekania môže veľa prezradiť o osobnosti človeka. Mnohé z našich vecí majú svoj príbeh - a ten môže fungovať aj ako dobrý začiatok konverzácie. Deň výmeny oblečenia možno spestriť napríklad aj stanovenou témou. Napríklad párty, knihy, topánky alebo možno „môj najsmiešnejší nákup".

Chcete vedieť o našich akciách a novinách ako prvý?

Prihláste sa na odber nášho newslettra a získajte exkluzívny prístup k informáciám o našich akciách, novinkách a zaujímavých článkoch.
*Kliknutím na prihlásenie na odber potvrdzujem, že súhlasím so spracovaním osobných údajov (viď. Politika informovanosti dotknutej osoby).