Šetrite svoje telo pred prílišnou námahou

Poruchy pohybového aparátu sú jedným z najčastejších dôvodov práceneschopnosti zamestnancov. Zranenia sú často spôsobené nesprávnym zdvíhaním ťažkých bremien, ohýbaním a presilením na pracovisku. Tu je niekoľko jednoduchých tipov, ako sa vyhnúť nepríjemným zraneniam a ťažkostiam!

  1. Tlačenie, ťahanie alebo kotúľanie je veľmi účinný spôsob, ako sa vyhnúť prílišnej námahe pri práci. Či už presúvate šanóny v kancelárii alebo ťažký tovar v skladových priestoroch, vždy používajte vozíky. Čo ak žiaden nemáte? Kancelárska stolička na kolieskach môže stačiť k presunu napríklad kancelárskych potrieb. Bez ohľadu na to, čím si pomáhate šetriť vaše telo pred námahou, vždy je najlepšie záťaž tlačiť pred sebou.

  2. Majte najdôležitejšie veci po ruke. Ak máte veci, ktoré používate najčastejšie v ľahkom dosahu, nebudete sa pre ne musieť skláňať alebo naťahovať zbytočne. Tiež vám to ušetrí veľa času. V dielni je ideálne mať panely na náradie a háčiky nad pracovným stolom. Väčšinu vecí, ktoré často používate majte na stole alebo v rovnakej výške či už v skrinkách alebo na polici, ktorá je ľahko prístupná z kancelárskej stoličky.

  3. Ťažké veci by nemali byť ani príliš vysoko ani nízko. Nikdy nepokladajte ťažké predmety dočasne na podlahu, pretože vy alebo niekto iný sa bude musieť zbytočne zohýbať neskôr. Takejto nadmernej námahe sa dá vyhnúť pomocou vozíkov či skladových regálov. Veci, ktoré vážia najviac, alebo ktoré najviac používate by ste mali ukladať vo výške brucha. Prednostne neskladujte nič pod úrovňou kolien alebo nad úrovňou ramien.

Chcete vedieť o našich akciách a novinách ako prvý?

Prihláste sa na odber nášho newslettra a získajte exkluzívny prístup k informáciám o našich akciách, novinkách a zaujímavých článkoch.
*Kliknutím na prihlásenie na odber potvrdzujem, že súhlasím so spracovaním osobných údajov (viď. Politika informovanosti dotknutej osoby).