Rýchly strečing počas obednej pauzy

Rýchly strečing počas obednej pauzy

Na to, aby sme boli zdravší, nie sú potrebné žiadne zázraky. Napriek tomu často zabúdame na maličkosti pre zdravý životný štýl, napríklad strečing svalov počas dňa. Je to dôležité bez ohľadu na to, či máte fyzicky náročnú prácu alebo pracujete v kancelárii. Strečing počas dňa jednoducho príde vhod každému. Skúste nahovoriť svojich kolegov a začnite so skupinovými cvičeniami čím skôr! Dnes si vysvetlíme, ako na to :)

Viac enegrie a lepšia nálada

Je dôležité robiť v práci aktívne prestávky v práci bez ohľadu na to, ako pohodlný je váš gauč v oddychovej miestnosti. Manuálna práca, v ktorej strávite celý deň na nohách, a ktorá vyžaduje zdvíhanie, vedie často k bolestiam nôh a chrbta. Dlhé dni v kancelárii si ale taktiež môžu vyberať svoju daň na tele. Lieky a krátke zdriemnutia v práci sa môžu zdať ako jednoduché riešenia, no zvyčajne sú iba dočasné. Pri strečingových cvičeniach sa zlepšuje cirkulácia krvi v tele a uvoľňujú sa stuhnuté svaly. Okrem zníženia rizika zranenia získate aj viac energie a zlepšenú náladu.

Motivujte sa

Vytvorte plán spolu so svojimi spolupracovníkmi, kde sa dohodnete na spoločnom strečingovom cvičení. Urobte z toho zábavnú aktivitu a nechajte ju zúčastniť sa všetkých, ktorí majú záujem. Môže to viesť k posilneniu pracovných vzťahov a lepšej tímovej práci. Vzájomná motivácia vás zároveň bude posúvať stále ďalej!

Jednoduchý strečing počas obednej pauzy

Z nasledovných cvikov si vyberte tie, ktoré vám a vašim kolegom vyhovujú. Cviky striedajte podľa toho, ktoré svaly zaťažujete najviac.

Ramená

 1. Postavte sa, rozkročte nohy pre správnu stabilitu a vystrite chrbát.
 2. Predpažte vystreté ruky pred seba do výšky ramien. Vaše dlane by mali smerovať proti sebe.
 3. Potom pomaly upažte ruky, tlačte lopatky k sebe a otvorte priestor pred vami. Mali by ste cítiť, ako sa vám napínajú svaly okolo lopatiek.
 4. Pomaly naspäť predpažte ruky a spojte dlane. Zaoblite horný chrbát a tlačte lopatky od seba.
 5. Cvik zopakujte

Life-at-work_blog_736x300_1.jpg

Chrbát a bočné brušné svaly

 1. Postavte sa, rozkročte nohy pre správnu stabilitu.
 2. Zodvihnite ruky nad hlavu.
 3. Nakláňajte sa s vystretým chrbtom do oboch strán. Najprv nakloňte ruky a hornú časť tela doprava. Vaše boky by sa mali nahnúť doľava. Potom nakloňte ruky a hornú časť tela doľava. Vaše boky by sa mali nahnúť doprava.
 4. Cvik zopakujte.

Boky

 1. Postavte sa s nohami blízko k sebe, budeme robiť výpady. Ako správne cvičiť výpady? Urobte pravou nohou veľký krok dopredu tak, že budete mať 90 stupňový uhol medzi stehnom a lýtkom pravej nohy. Hmotnosť tela by mala spočívať na vykročenej, pravej, nohe. Hornú časť tela máme celý čas vystretú. Pri cvičení sa koleno ľavej nohy nesmie dotknúť podlahy, zastavte sa vždy pár cm nad podlahou.
 2. Vymeňte nohy a cvik zopakujte.

Life-at-work_blog_736x300_2.jpg

Stehná

 1. Začnite tým, že kľačíte na kolenách. Vykročte jednou nohou pred seba, pričom vaše stehno a lýtko by malo byť v 90 stupňovom uhle.
 2. Vytočte hornú časť tela, uchopte nohu za vami za priehlavok a potiahnite ju smerom k sebe.
 3. Poriadne precíťte natiahnutie stehenného svalu.
 4. Zostaňte v polohe 5 - 10 hlbokých nádychov.
 5. Opakujte s druhou nohou.

Life-at-work_blog_736x300_3.jpg

Povedali ste si, že toto by ste určite zvládli? Výborne! Cvičenie týchto pár jednoduchých cvikov každý deň môže predstavovať veľký rozdiel nielen vo vašej produktivite na pracovisku, ale aj v tom, ako sa cítite a vyzeráte :)

 

Chcete vedieť o našich akciách a novinách ako prvý?

Prihláste sa na odber nášho newslettra a získajte exkluzívny prístup k informáciám o našich akciách, novinkách a zaujímavých článkoch.
Počkajte prosím...
*Kliknutím na prihlásenie na odber potvrdzujem, že súhlasím so spracovaním osobných údajov (viď. Politika informovanosti dotknutej osoby).