Ako správne zariadiť zasadaciu miestnosť?

Ako správne zariadiť zasadaciu miestnosť?

Dobre zariadená konferenčná miestnosť musí byť nielen kreatívna a funkčná, ale súčasne aj miestnosť, kde môže spolupracovať mnoho rôznych osobností. O tom, čo je dôležité pri zariaďovaní zasadacích miestností sme sa rozprávali s Camillou Hassbjer, projektovou manažérkou špecializujúcou sa na zariaďovanie interiérov.

 

Prvým krokom pri zriaďovaní konferenčnej miestnosti je dôkladná analýza potrieb. Na čo bude miestnosť použitá, koľko miest je potrebných, aké technologické vybavenie by malo byť k dispozícii, aký druh nábytku bude najlepšie zvoliť?

„Niektorým spoločnostiam stačia štandardné rokovacie stoly, ale v súčasnosti sa chcú mnohé firmy odlíšiť a využívať zasadacie miestnosti nielen na obchodné stretnutia, ale aj na skupinovú prácu. Vtedy je vhodné zvoliť flexibilné riešenie s malými stolmi, ktoré sa dajú spojiť, aby vytvorili jeden väčší stôl. Stále obľúbenejšie sú veľké výškovo nastaviteľné rokovacie stoly, " hovorí Camilla Hassbjer.

Textílie zlepšujú akustiku

„Pokiaľ chcete zlepšiť akustiku v miestnosti, skúste pridať textílie vo forme kobercov, či záclon, ktoré efektívne pohlcujú hluk v miestnosti,“ navrhuje Camilla.

 

Čo sa týka svetla, v konferenčnej miestnosti musí byť dobré a funkčné osvetlenie. „Rada pracujem s nepriamym svetlom, ktoré dodáva miestnosti teplo a príjemnú atmosféru. Taktiež odporúčam, aby ste zvážili kúpu osvetlenia s funkciou stmievania, vďaka ktorej dokážete meniť intenzitu svetla podľa potreby," hovorí Camilla.

Prečítajte si viac o výbere osvetlenia na pracovisko.

Technologické vybavenie by malo byť k dispozícií od začiatku

Správne technologické vybavenie je nevyhnutné pre funkčnú konferenčnú miestnosť a malo by sa s ním rátať už pri plánovaní. Tým sa zabráni umiestneniu káblov na podlahe, čo znižuje riziko zakopnutia a vytrhnutia káblov.

 

„Ako interiérová dizajnérka chcem, aby káble boli takmer nespozorovateľné, a preto odporúčam používať skrinku na káble zapustenú v stole alebo pod stolom," hovorí Camilla. Nezabudnite na prezentácie - vo väčšine konferenčných miestností je k dispozícii projektor s príslušnou obrazovkou, no tiež je nutné zapisovať poznámky a dôležité body stretnutia na bielu magnetickú tabuľu alebo flip chart.

Ako by sme mali myslieť, pokiaľ ide o farby?

„Začnite tým, že sa pozriete na charakter miestnosti. Pozrite sa na podlahy a steny a zvoľte materiály a farby tak, aby ste vytvorili rovnováhu. Myslím si, že je dôležité držať sa pokojných farieb, pretože všetci z nás ako jednotlivci taktiež pridajú farby do zasadacej miestnosti, " hovorí Camilla.

Na záver si zrekapitulujme 5 vecí, ktoré treba zvážiť pri zariaďovaní zasadacej miestnosti.

Nábytok - stacionárny alebo flexibilný?
Zvuk – Aká je akustika v miestnosti? Potrebujete akustické panely alebo zvuk absorbujúce paravány?
Svetlo - Pracovné aj všeobecné osvetlenie.
Technológia – Aké vybavenie je potrebné?
Farba – Vyváženosť farieb a materiálov v miestnosti slúži ako základ na vytvorenie harmonického celku.

Chcete vedieť o našich akciách a novinách ako prvý?

Prihláste sa na odber nášho newslettra a získajte exkluzívny prístup k informáciám o našich akciách, novinkách a zaujímavých článkoch.
Počkajte prosím...
*Kliknutím na prihlásenie na odber potvrdzujem, že súhlasím so spracovaním osobných údajov (viď. Politika informovanosti dotknutej osoby).